TOP Najlepsze Sale Weselne na Podkarpaciu

Czy istnieje jedno najlepsze miejsce do organizacji swojego przyjęcia weselnego?

Czy istnieje coś takiego jak idealna sala pod przyjęcie weselne? Zastanawiasz się jaką wybrać salę weselną na Podkarpaciu? Czy jest ktoś kto jest w stanie zrobić Ranking Najlepszych Miejsc pod organizację Przyjęcia? Myślę, że dla każdego inna sala będzie tym „ideałem”. Chce Wam przestawić swoją subiektywną listę miejsc, które są w stanie przyjąć Was i Waszych gości w tym jakże wyjątkowym dniu. 
Jestem Kamil i jako fotograf i operator filmowy widzę te miejsca z innej perspektywy, czasem jest to perspektywa od góry z drona a czasem trochę bardziej od kuchni, ważne były dla mnie podczas wyboru tych miejsc opinie Wasze – naszych klientów którzy korzystali z usług najróżniejszych domów weselnych, oraz to jak ja postrzegam dane miejsce.
Zapraszam Cię do przeczytania mojego tekstu.

 

Czym się sugerować przy wyborze sali?

Pierwszą rzeczą, która najbardziej przyciąga uwagę to wnętrza i światło.  Sala taneczna i stoły muszą pomieścić Waszych gości, pamiętajcie czasem dobrze jest mieć swój” kawałek podłogi” i wybór Sali na zasadzie „może ich się jakoś pomieści” lub „dużo ludzi z pewnością nam odmówi i nie przyjdą” nie zawsze się udaję i czasem warto pomyśleć o małym zapasie.  
Dekoracja tutaj oczywiście również może zrobić swoje choć te nie ukrywajmy to już od Was zależy czy decydujecie się na wystrój który Wam oferują właściciele czy jednak decydujecie się na wystrój z zewnętrznej firmy.
Lokalizacja i otoczenie jest niezwykle ważnym czynnikiem przy doborze miejsca. Piękny ogród w którym można zaaranżować wiele atrakcji zrobić piękne zdjęcia  a nawet zorganizować ślub plenerowy. Goście z pewnością docenią w przerwach pomiędzy zabawami walory estetyczne miejsca. Jeśli zdecydujecie się na zdjęcia grupowe z gośćmi Wasz fotograf z pewnością również doceni piękno otoczenia, wszak przyjemniej robi się takie zdjęcia we wspaniałym otoczeniu przyrody niż na tle ściany. A i może i znajdzie się chwila na szybką sesję w przerwie przy zachodzie słońca? My osobiście nie jesteśmy zwolennikami wyrywania pary na długie plenery gdzie musicie zostawić swoich gości nawet i na kilka godzin, stąd też zawsze namawiamy nasze Pary na sesję w innym dniu, ale kilka ujęć które potrwają dosłownie 5 min to miły przerywnik i chwila odskoczni dla Was gdzie nikt nie ucierpi ani też nie zdążą za Wami zatęsknić.
Możliwość noclegu w miejscu gdzie odbywa się cała impreza jest dla wielu gości jak i dla Was bardzo często ważnym aspektem, warto zapytać o ilość miejsc noclegowych oraz czy dla Waszych gości są przewidziane inne cenny? Wiem że wiele z hoteli przygotowuje specjalne preferencyjne warunki dla gości Pary Młodej.
Kuchnia a może a raczej jedzenie jakie jest z niej serwowane, ma ogromne znaczenie dla większości osób. Tutaj nie chce rozpisywać mocno tematu bo kucharzem nie jestem i ciężko mi tutaj oceniać ale we wszystkich tych restauracjach które Wam przedstawiamy głodni nie wyjdziecie. Obsługa jak i jakość również może się zmienić dlatego sugeruję aby przed ostatecznym wyborem wybrać się na obiad i skosztować tamtejszej kuchni.

Ja organizując swoje wesele w 2011 roku przy wyborze sugerowałem się przede wszystkim lokalizacją. Ale czy to dobrze? Teraz z perspektywy czasu wiem że dojechać kilkanaście a czasem i nawet kilkadziesiąt kilometrów to nie jest wielki problem, ale to już zostawiam do Waszej oceny.

Spis treści

Villa Presto – Brzóza Królewska

Villa Presto jest stosunkowo świeżo powstałym lokalem bo jest z nami od 2021.
My byliśmy tam w pierwszym roku działalności i ta sala robi ogromnie pozytywne wrażenie! Na samym wejściu wita nas piękny hol ze wspaniałymi schodami, które już na samym wstępie proszę o małą sesję. Idąc dalej trafimy na ogromne i przestronne dwie sale które łącznie mogą pomieścić nawet aż do 500 osób a po całej imprezie jest do naszej dyspozycji kilkanaście pokoi gościnnych.
Na zewnątrz otacza wszystko bajkowy ogród, gdzie można zorganizować piękne sesje zdjęciowe. W pierwszym roku świeża roślinność już cieszyła oko a jestem pewien, że z każdym kolejnym rokiem ten ogród będzie jeszcze bardziej zachwycał!
Całość jest w otoczona lasem i tu z pewnością nie musimy się martwić że przyjedzie jeden z sąsiadów z policją domagając się ściszenia muzyki (bo i takich sytuacji doświadczaliśmy na weselach). Jeśli trafimy na datę gdzie nie będzie drugiego przyjęcia (co myślę nie jest łatwe) będziemy mogli doświadczyć ciszy i spokoju jakiej nie da nam żadna inna sala.
Jest do zdecydowanie dobra opcja dla Par ceniących sobie eleganckie i przestronne wnętrza którzy planują duże przyjęcia weselne.

www.villapresto.pl

Hotel & Restauracja Coloseum – Kruhel Pełkiński pod Jarosławiem

Nie mogło zabraknąć Coloseum na naszej liście, jest to miejsce w którym pojawiamy się dość często. Jest to prawdopodobnie najciekawsza propozycja w okolicach Jarosławia.

Cały ośrodek posiada trzy sale: 
Bankietowa – Największa i najnowsza mogąca pomieścić aż do 300 -380 osób w zależności jaką opcję stołów u siebie wybierzemy czy okrągłe czy prostokątne. Jest to nowocześnie wyglądający o
Balowa – Zlokalizowana w starszej części z unikalną kopułą zwieńczoną kryształowymi żyrandolami. Ta sala jest mniejsza – może pomieścić do około 200 osób
Trzecia Sala – najmniejsza  – Kremowa – znam ją bardziej z mniejszych przyjęć rodzinnych ale mniejsze wesela do 100 osób też można spokojnie tutaj organizować.

www.hotelcoloseum.pl

Stary Młyn - Sędziszów Małopolski

Restauracja Stary Młyn w Sędziszowie Małopolskim posiada dwie sale – Kryształową mogącą pomieścić aż do 340 osób którą możecie zobaczyć w materiale filmowym, oraz mniejszą Barokową która może pomieścić do około 100 osób.
Pozornie niepozornie wyglądające miejsce z ulicy zachwyca przede wszystkim wnętrzami i niesamowicie miłą obsługą.

www.starymlynsedziszow.pl

Hotel Łańcut

Wspaniała

Folwark Hulaj Dusza - Chmielnik pod Rzeszowem

Wspaniała

Rezydencja Alabaster

Wspaniała

Ranczo Pstrągowa

Wspaniała

Dom Weselny Bocarlo - Tryńcza

Wspaniała

Dom Weselny Na Wzgórzu - Gródna Górna

Wspaniała

Szklane Lniane - Korczyna

Wspaniała

Dom Weselny Górnica 2 - Husów

Wspaniała

Siedlisko Janczar - Pstrągowa

Wspaniała

Perła Centrum Bankietowo - Hotelowe - Leżajsk

Wspaniała

Podsumowanie

A może Ty uważasz, że w tym zestawieniu koniecznie powinna pojawić się jakaś sala ?
Daj znać w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *